Moje motto je neznám slovo nejde. A od toho se odvíjí všechno, co v životě dělám. Proto mne můžete vidět hned v několika rolích. Patrik Banga muzikant, novinář, moderátor, lektor nebo podnikatel v IT. To všechno se snažím dělat nejlépe, jak umím. Někdy lépe, jindy hůře. Je ale lepší zkusit všechno než nedělat nic.

Svoji novinářskou cestu po českých médiích jsem začal v roce 1999, kdy jsem České televizi dodával informace z uprchlických táborů v Jugoslávii. Po návratu do ČR jsem občas publikoval komentáře v časopisu Mladý svět (dnešní Instinkt) a psal hudební recenze do tehdy začínajícího časopisu Romano Voďi (romská duše). Můj první blog spatřil světlo světa 06. 10. 2007 a napsal jsem ho nikoliv o romských tématech, ale o fotbale. Dodneška jsem blogů publikoval něco přes stovku a vidělo je víc než tři čtvrtě milionu návštěvníků. A díky blogování přišla ve stejném roce pracovní nabídka z iDNES.cz. Do tamní redakce jsem přišel na konci roku 2007 a začala éra, v níž jsem postupně působil jako editor diskusí, blogů, reportér a komentátor. Moje komentáře se objevovaly v rubrice Názory MF DNES. Díky nim a častému vystupování v médiích jsem byl jmenován členem Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, ze které jsem ale později pro absolutní nezájem vlády cokoliv měnit rezignoval. Pochopil jsem, že v médiích můžu udělat daleko víc práce než ve všech radách dohromady.

Rok 2012 přináší změnu a první zkušenost s natáčením v České televizi. V rámci projektu Intolerance vznikl dokumentární film o ghettech v Ostravě. Ten přímo reagoval na moji reportáž v MF DNES a iDNES.cz, která byla výsledkem několikadenní cesty po ostravských ubytovnách. I proto se film jmenuje GHETTO JAKO SYSTÉM. Po sedmi letech v redakci iDNES.cz nastal čas na změnu a výzva v podobě domácí redakce právě České televize, kde jsem měl původně točit sociální témata. Nakonec se ale ze mne stal redaktor krimi reportáží, které jsem dodával do Událostí. Jako redaktor jsem si vyzkoušel i pořad 168 České televize, což pro mne byla jedna z nejcennějších zkušeností, které jsem v televizi získal. To, co jsem se v televizi naučil, jsem začal využívat i jako moderátor společenských akcí nebo třeba rozhlasový herec. Výsledkem je hlavní role v muzikálové pohádce O chytrém, ale prolhaném zloději Bajcúrovi, kterou uvedl v průběhu května 2016 Český rozhlas. Začátek roku 2016 pro mne znamenal návrat do iDNES.cz, kde jsem se stal šéfem místní blogsféry a redaktorem.  

 

 

Reportáž o taxikářích, Události ČT

 

Reportáž o taxikářích v Praze

 

Reportáž o drogách ve věznicích, 168 hodin (ČT)         

 

         

 

Dokument Ghetto jako systém, z cyklu Intolerance (ČT)

 

                  

 

Video z natáčení pohádky O chytrém, ale prolhaném zloději Bajcúrovi (ČRo)

Joomla templates by a4joomla