Přijíždí metro, na křesle sedí unavený Michal Malý a povídá cosi o tom, jak by se stanice Křižíkova měla změnit na stanici Merkelova, vagon zrůžoví (jako vážně, já myslel že ten člověk je jen rasista, on je i homofob?) a Malý vypráví zasvěceně o tom, co by se mohlo stát, kdyby k nám do Česka přišli muslimové. Střih, starý pán stojí u kostela a vypráví cosi o tom, jak nebudeme moc venčit psy, dramaticky mizí kříž... Člověk by se u podobného videa i nasmál, hlavně nad debilitou scénáře. Jeho autor mi snad odpustí, ale větší klišé už fakt vybrat nemohl. Ale pozor, Malý nekandiduje za SPD nebo nějaké další české nácky. Kandiduje za Svobodné. Tedy za tu stranu, která byla označována za "Novou ODS" a má (spíš už měla) dokonce europoslance. Malý sedí před růžovým metrem  (zdroj: Reprofoto Youtube Michala Malého)

 

Že se strany pokouší podobným způsobem natáhnout voliče, to není nic nového. Ostatně, stačí se podívat na SPD. Trošku strachu, trošku rasismu, přidáme Soukupa, zamícháme... a šup, je z toho 10,64 %. Že poslanci SPD stále dokazují svou absolutní neschopnost? Nevadí. Že člen SPD obchodoval s chudobou? Nevadí. Chvíli shop je, chvíli není ale co, hlavně že jsou místa. Lidi sežerou všechno. Budou další volby, další uprchlíci... sirotky nechceme a basta! 

Jenže Michal Malý, to není jen malý hnědý rasista. On je trošku víc. Sebe už víc potopit nemůže, většina lidí už dávno ví, co je tenhle člověk zač. Ale ví to třeba Petr Mach, který ho (prý) podporuje? A vědí to ostatní Svobodní, za jejichž podporu se Malý schovává? 

 

Zkusíme pár titulků z článků: 

 

- Michal Malý s Novým rokem opět obtěžuje - ignorujte jej

- Vyděračské dopisy a podvodné jednání firmy TopInternet

- TopInternet s.r.o. chce zaplatit za neobjednnanou inzerci

- Podvodné e-maily od www.rejstrikfirem.cz (Michal Malý, Vladana Malá, topinternet.cz, TopInternet s.r.o.)

- Pan Malý opět vyhrožuje

 

A jednu reportáž Černých ovcí (ČT) 

 

 

Tak co, máte názor? Ok, jdeme dál. 

Já osobně jsem se s panem Malým setkal jako administrátor blogu iDNES.cz. Více či méně jsme komunikovali díky poněkud svéráznému pojetí blogování, které vypadalo většinou tak, že pan Malý si udělal nějaký závěr (v hlavě) a prezentoval ho jako fakta. Tak že na jeho blogu jste se běžně mohli dočíst, že "cikáni znásilnují naše ženy a bijí naše děti". Jak k tomu došel? Jednoduše. Přečetl si (a často psal) o případu zbitého Patrika, kterého skutečně zbil a znásilnil romský psychopat a protože je to člověk moudrý a spravedlivý, vyhodnotil to tak, že to Romové dělají všichni (a pořád). Případ Natálka byla náhoda (a samozřejmě poškození cizí věci), Cikáni odnášeli televize a tak dále, dále a dále. Vlastně poměrně častá hnědá rétorika. Darmo jsme mu s kolegy vysvětlovali, že na blogu platí pravidla. Ano, on se jich sice často domáhal, ale nesmělo jít o jeho texty. Nakonec ho bývalý kolega Honza Dvořák musel vyhodit z titulky, protože to jeho lhaní se už fakt nedalo ani číst, natož podporovat. Já v mezidobí odešel na dva roky do České televize a když Honza Dvořák odešel z blogů, převzal jsem jeho místo. 

A kdo se mi jako jeden z prvních neozval?  Ano, tušíte správně. Michal Malý se domáhal návratu zpět na titulku. Vyměnili jsme si několik e-mailů, kde jsme si vyjasňovali stanoviska. A to moje bylo poměrně jasné. Blog jsem mu na titulku zpět vrátit dost dobře ani nemohl, protože i na soukromém blogu dělal přesně to, co na titulce. Totiž vylhával si informace a vydával je za fakta. Pravidla nepravidla. Výsledkem naší několikaměsíční debaty bylo, že jsem mu blog deaktivoval zcela. Ostatně, neměl jsem moc na výběr. A najednou se děly věci. 

 

Vychází článek s titulkem "Romský šéfadmin idnes.cz Patrik Banga zrušil blog "bílému" blogerovi, protože prý lže o Cikánech". Že pan Malý napsal pravdu o mnoha e-mailech, kde jsem se mu snažil vysvětlit, proč jeho blog nemůžu vrátit zpět a v čem neustále porušuje pravidla? Ani náhodou. Zablokoval jsem mu blog, protože jsem Rom a on je běloch. Ale to není všechno. Vychází další článek, tentokrát s titulkem "Odstoupí „objektivní“ Cikán Patrik Banga ze své funkce?". A klasika. Likvidujeme názorové odpůrce, chrání mě Šabatová a to všechno jen proto, že jsem Rom. Že by konečně popsal, co bylo skutečně za jeho blokací? Nenechte se vysmát. 

Pan Malý ovšem nelenil a vytvořil si alter ego, tentokrát jako Karel Axamit. Nějakou dobu blogoval, než udělal chybu. Zapomněl se totiž v diskusi přehlásit a místo Axamita odpovídal jako Michal Malý. Zjistit jeho pravou identitu potom byla už jen otázka chvíle, vlastně jen času techniků. A znovu se děly věci. Na Parlamentních listech vychází text s titulkem: Bývalý bloger z iDnes.cz: Patrik Banga mi zrušil blog, protože jsem odkázal na ParlamentníListy.cz. Další na řadě bude tento autor, protože o něm napsal...   no a kdo myslíte, že byl zdrojem PL? A hlavně, kdo měl být den další vyhozený bloger? Odpověď za dva bludišťáky zní Michal Malý a Karel Axamit, tedy Michal Malý. Parlamentní listy skočily na špek dalšímu podvodníkovi a zveřejnily další vylhaný text. Nutno dodat, že PL ale podvedl hlavně Michal Malý. A nikoliv jen je, že jo. Mimochodem, už jsem ho nevyhodil, protože je běloch. Ani proto, že píše o Cikánech. Vyhodil jsem ho proto, že píše o PL. Jaká náhoda. 

 

Že se pan Malý podle reportáže ČT a mnoha reakcí lidí na internetu nestyděl okrádat lidi o peníze, to je celkem jeho věc. Že se nestyděl lhát a podvádět později, to byla více méně taky jeho věc (a věc Parlamentních listů, které mu na to skočily. K jejich cti je ale třeba napsat, že zveřejnily můj pozdější text s tím, že pan Malý se skutečně nezmínil o tom, že je zároveň Axamit). Že je ale tento člověk kandidátem politické strany do Senátu, to je věc nás všech. Osobně totiž nechci, aby mě zastupoval v Senátu hnědý prolhaný podvodník, který podle mnohých lidí okradl stovky lidí o peníze. Vy to chcete? A chce to strana Svobodných? Čím se chce vedení strany prezentovat před voliči dál? Vám pane Pajonku nevadí, že za vaší stranu kandiduje podobný člověk? Potom se ale nedivte, že vás nikdo nevolí... protože podporou podvodníků si sympatie skutečně nezískáte.  

 

 

 

 Zdroje: 

https://info.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=571823 (O falešném profilu Michala Malého a konci blogera Axamita)

https://blog.lupa.cz/wiki/jano-vladano-michale-nespamujte/

https://www.lupa.cz/clanky/rejstrikfirem-cz-legitimni-podnikani-nebo-doupe-vyderacu/

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=130987

https://www.akciecz.cz/news/podvodne-e-maily-od-www-rejstrikfirem-cz-michal-maly-vladana-mala-topinternet-cz-topinternet-s-r-o-/

https://laddvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=479034

https://blog.lupa.cz/fflog/z-nasich-mailboxu-rejstrikfirem-cz/

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vykuk-nebo-schizofrenik-Patrik-Banga-sdelil-ze-jeden-z-tech-co-si-na-nej-stezuji-je-podvodnik-465772

 

 

 

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla